Kategorie

OLFA Piła CS-5

  • Kod: 3958
  • Dostępność: Jest
  • Producent: ORLIK
  • Kod producenta: CS-5
  • Cena brutto: 94,77 zł97,63 zł
  • (Cena netto: 77,05 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

OLFA Piła i nóż zarazem CS-5

Z jednej strony rękojeści nowego narzędzia mamy nóż segmentowy z ostrzem MTB o szerokości 12,5 mm i automatyczną blokadą w suwaku. 

Z drugiej strony mamy do dyspozycji mocowany pokrętłem brzeszczot, przypominający brzeszczot do wyrzynarki, przeznaczony do cięcia suchych tynków, drewna, mate- riałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych itp.

Zaostrzony wierzchołek brzeszczotu,  przydatny szczegól- nie przy wycinaniu otworów w płytach kartonowo-gipsowych, pozwala przebić się na drugą stronę płyty i rozpocząć wycinanie otworu bez konieczności używania wiertarki.

Suwak noża segmentowego jest osadzony głębiej w ręko- jeści, by uniknąć przypadkowego wysunięcia go w czasie cięcia brzeszczotem. Ostrze brzeszczotu jest dwu- kierunkowe co znacznie zwiększa komfort i precyzję cięcia.

Antypoślizgowa rękojeść wykonana z wysokoudarowego kompozytu: elastomeru i polypropylenu z 10% domieszką włókna szklanego / jak w uchwytach serii X-Design /

Brzeszczot
grubość: 1,25 mm,
szerokość: 8mm,
długość robocza: 95 mm

Ostrze segmentowe MTB o szerokości 12,5 mm i grubości 0,45 mm.

Zamiast zabierać ze sobą dwa narzędzia na cały dzień pracy wystarczy już tylko jedno. A w nim :

- z jednej strony rękojeści nowego narzędzia mamy nóż segmentowy z ostrzem  o szerokości 12,5 mm i automatyczną blokadą w suwaku,

- z drugiej strony mamy do dyspozycji mocowany pokrętłem brzeszczot, przypominający brzeszczot do wyrzynarki, przeznaczony do cięcia suchych tynków ale również drewna, materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych itp.

Spiczasty koniec pozwala wywiercić w płycie otwór do rozpoczęcia cięcia. Trapezoidalny przekrój brzeszczotu pomaga w usuwaniu wiórów.

UWAGA

 

 

Ostrza OLFA są niezwykle ostre. Podczas cięcia i wymiany ostrza zachowaj szczególną ostrożność. Zużyte ostrza mogą być również niebezpieczne - przed wyrzuceniem zabezpiecz je wykorzystując np. pojemniki, w których dostarczane są nowe ostrza lub też skorzystaj ze specjalnych pojemników DC-2 i DC-4.

Noże i ostrza OLFA przechowuj w miejscach niedostępnych dla dzieci!