OLFA Nóż NH-1
- Kod: 92
- Dostępność: Jest
- Producent: OLFA
- Kod producenta: NH-1
- Cena brutto: 59,04 zł
- (Cena netto: 48,00 zł)
-
OLFA Nóż NH-1
opis:
Seria Comfort Grip NH-1 to nóż do prac wymagających użycia dużej siły. Ostrze o szerokości 25mm ma 0,7mm grubości i podzielone jest na siedem segmentów. Sztywne i szerokie ostrze umożliwia cięcie arkuszy gumy, tektury, płyt ze spienionego PCV itp. Uchwyt wykonany jest z elastomeru - tworzywa sztucznego nowej generacji odpornego na działanie kwasów, acetonu i oleju.
Powierzchnia uchwytu jest w dotyku zbliżona do zamszu i nieco elastyczna. Te cechy gwarantują komfortową pracę, nawet w rękawicach. Nóż nie wysuwa się z dłoni, praca jest łatwiejsza, mniej męcząca. Położenie ostrza blokowane jest śrubą. Dzięki temu rozwiązaniu ostrze może być zablokowane w dowolnym położeniu i z pewnością nie wysunie się w niekontrolowany sposób w trakcie cięcia. Podobnie jak nóż H-1 również i ten model posiada metalową, nierdzewną prowadnicę ostrza.
uwaga:
Ostrza marki OLFA są niezwykle ostre, należy zachować szczególną ostrożność podczas cięcia i wymiany ostrza. Nawet zużyte ostrza mogą być niebezpieczne, trzeba więc pamiętać aby przed wyrzuceniem odpowiednio je zabezpieczyć wykorzystując pojemniki, w których dostarczane są nowe ostrza lub odpowiednio je pakując.
Noże i ostrza OLFA należy przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.